Ne teismo tvarka

Įmonės bankrotas / juridinio asmens bankrotas ne teismo tvarka

Įmonės bankroto procesas – tai sudėtingas ir dažnai nevienareikšmiškai vertinamas reiškinys, kuris gali turėti tiek neigiamų, tiek ir teigiamų pasekmių įmonei bei jos kreditoriams. Lietuvoje, kaip ir daugelyje šalių, bankroto procedūra gali būti vykdoma dviem pagrindiniais būdais: teismo ir ne teismo tvarka.

Įmonės bankroto proceso ne teismo tvarka pradžia

Bankroto procesas ne teismo tvarka yra alternatyva tradicinei bankroto procedūrai, kuri vykdoma teismo sprendimu. Ši procedūra gali būti pradėta, jeigu įmonė patiria finansinių sunkumų ir yra nemoki. Svarbu pabrėžti, kad šis procesas yra įmanomas tik esant tam tikroms sąlygoms: teismuose neturi būti iškeltų bylų prieš juridinį asmenį, nevyksta turtas išieškojimas, o taip pat neturi būti atliekamas mokestinis tyrimas ar patikrinimas. Šios sąlygos užtikrina, kad bankroto procesą galima pradėti sklandžiai ir be papildomų teisinių kliūčių.

Proceso inicijavimas

Bankroto procesas ne teismo tvarka inicijuojamas, kai tai patvirtina kreditorių susirinkimas. Būtina, kad susirinkime dalyvautų kreditoriai, kurių reikalavimų suma sudaro ne mažiau kaip trys ketvirtadaliai (75%) visų įmonės įsipareigojimų. Tai reiškia, kad sprendimas dėl bankroto turi būti priimtas didžiosios dalies kreditorių, o ne vien pavienių interesų grupių ar asmenų.

Bankroto proceso ne teismo tvarka privalumai

Šio tipo bankroto procedūra turi keletą svarbių privalumų. Pirma, ji suteikia galimybę įmonei ir jos kreditoriams efektyviau ir greičiau spręsti susiklosčiusią finansinę situaciją, vengiant ilgų ir sudėtingų teismo procesų. Antra, dėl tiesioginio kreditorių įsitraukimo į procesą užtikrinamas didesnis skaidrumas ir atsakomybės pasidalijimas. Trečia, ne teismo tvarka vykdomas bankrotas gali padėti išsaugoti įmonės vertę ir, esant galimybei, užtikrinti jos veiklos tęstinumą, kas yra svarbu tiek įmonės darbuotojams, tiek jos klientams.

Ne teismo tvarka proceso ypatumai

Vienas iš pagrindinių bankroto proceso ne teismo tvarka ypatumų yra tas, kad nemokumo administratorių skiria ir su procesu susijusius sprendimus priima ne teismas, o kreditorių susirinkimas. Tai reiškia, kad procesas yra lankstesnis ir gali būti pritaikytas prie konkrečios įmonės bei jos kreditorių poreikių. Be to, teismo vaidmuo šiame procese yra minimalus, o tai reiškia mažesnes administracines išlaidas ir greitesnį sprendimų priėmimą.

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

DUK

klausimai ir atsakymai apie bankroto procesą ne teismo tvarka

Bankroto procesą ne teismo tvarka gali inicijuoti pati įmonė ar jos kreditoriai, jei yra sutikimas iš kreditorių, kurių reikalavimai sudaro ne mažiau kaip 75% visų įmonės įsipareigojimų.
Ne, bankroto procesą ne teismo tvarka galima vykdyti tik tada, kai nėra iškeltų bylų prieš įmonę teisme, nevykdomas turtas išieškojimas ir nėra atliekamas mokestinis tyrimas ar patikrinimas.
Pagrindiniai privalumai yra greitesnis ir efektyvesnis procesas, mažesnės administracinės išlaidos, didesnis skaidrumas ir galimybė išsaugoti įmonės vertę.
Ne teismo tvarka vykdomo bankroto proceso metu nemokumo administratorių skiria kreditorių susirinkimas, o ne teismas, suteikiant didesnę laisvę ir lankstumą sprendimų priėmime.
Jei kreditoriai nesutinka su bankroto procesu ne teismo tvarka, įmonė turi kreiptis į teismą ir inicijuoti bankroto procesą teismo tvarka.
Taip, bet kokie sprendimai, priimti bankroto proceso ne teismo tvarka metu, gali būti apskųsti teisme, jei manoma, kad buvo pažeistos teisės ar procedūros.
Kreditorių susirinkimas atlieka esminį vaidmenį, priimant sprendimus dėl bankroto proceso, įskaitant nemokumo administratoriaus skyrimą ir proceso eigą, todėl jų sutikimas ir aktyvus dalyvavimas yra būtini.

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

Dirbame visoje Lietuvoje. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Panevėžyje, Marijampolėje, Utenoje ir t.t.

Mūsų paslaugos

Sutvarkysime buhalterinę apskaitą ir nustatysime įmonės mokumą/nemokumą;
Suorganizuosime kreditorių susirinkimą dėl bankroto proceso vykdymo ne teismo tvarka;
Paruošime pasiūlymus akcininkams dėl mokumo atkūrimo arba nemokumo proceso inicijavimo;
Paruošime pranešimus kreditoriams dėl nemokumo proceso inicijavimo;
Paruošime pasiūlymus kreditoriams dėl bankroto proceso vykdymo ne teismo tvarka;

Paruošime pasiūlymus kreditoriams dėl pagalbos įmonės finansiniams sunkumams įveikti;
Paruošime ieškinį teismui dėl bankroto bylos iškėlimo;
Atsakysime į visus klausimus, susijusius su bankroto procesu;
Konsultuojame ir patariame nemokamai.