Ne teismo tvarka
Įmonės bankrotas / juridinio asmens bankrotas ne teismo tvarka
Įmonės bankroto procesas – tai sudėtingas ir dažnai nevienareikšmiškai vertinamas reiškinys, kuris gali turėti tiek neigiamų, tiek ir teigiamų pasekmių įmonei bei jos kreditoriams. Lietuvoje, kaip ir daugelyje šalių, bankroto procedūra gali būti vykdoma dviem pagrindiniais būdais: teismo ir ne teismo tvarka.
Įmonės bankroto proceso ne teismo tvarka pradžia
Bankroto procesas ne teismo tvarka yra alternatyva tradicinei bankroto procedūrai, kuri vykdoma teismo sprendimu. Ši procedūra gali būti pradėta, jeigu įmonė patiria finansinių sunkumų ir yra nemoki. Svarbu pabrėžti, kad šis procesas yra įmanomas tik esant tam tikroms sąlygoms: teismuose neturi būti iškeltų bylų prieš juridinį asmenį, nevyksta turtas išieškojimas, o taip pat neturi būti atliekamas mokestinis tyrimas ar patikrinimas. Šios sąlygos užtikrina, kad bankroto procesą galima pradėti sklandžiai ir be papildomų teisinių kliūčių.
Proceso inicijavimas
Bankroto procesas ne teismo tvarka inicijuojamas, kai tai patvirtina kreditorių susirinkimas. Būtina, kad susirinkime dalyvautų kreditoriai, kurių reikalavimų suma sudaro ne mažiau kaip trys ketvirtadaliai (75%) visų įmonės įsipareigojimų. Tai reiškia, kad sprendimas dėl bankroto turi būti priimtas didžiosios dalies kreditorių, o ne vien pavienių interesų grupių ar asmenų.
Bankroto proceso ne teismo tvarka privalumai
Šio tipo bankroto procedūra turi keletą svarbių privalumų. Pirma, ji suteikia galimybę įmonei ir jos kreditoriams efektyviau ir greičiau spręsti susiklosčiusią finansinę situaciją, vengiant ilgų ir sudėtingų teismo procesų. Antra, dėl tiesioginio kreditorių įsitraukimo į procesą užtikrinamas didesnis skaidrumas ir atsakomybės pasidalijimas. Trečia, ne teismo tvarka vykdomas bankrotas gali padėti išsaugoti įmonės vertę ir, esant galimybei, užtikrinti jos veiklos tęstinumą, kas yra svarbu tiek įmonės darbuotojams, tiek jos klientams.
Ne teismo tvarka proceso ypatumai
Vienas iš pagrindinių bankroto proceso ne teismo tvarka ypatumų yra tas, kad nemokumo administratorių skiria ir su procesu susijusius sprendimus priima ne teismas, o kreditorių susirinkimas. Tai reiškia, kad procesas yra lankstesnis ir gali būti pritaikytas prie konkrečios įmonės bei jos kreditorių poreikių. Be to, teismo vaidmuo šiame procese yra minimalus, o tai reiškia mažesnes administracines išlaidas ir greitesnį sprendimų priėmimą.
Turite klausimų? Susisiekite su mumis
DUK
Turite klausimų? Susisiekite su mumis
Dirbame visoje Lietuvoje. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Panevėžyje, Marijampolėje, Utenoje ir t.t.
Mūsų paslaugos
Sutvarkysime buhalterinę apskaitą ir nustatysime įmonės mokumą/nemokumą;
Suorganizuosime kreditorių susirinkimą dėl bankroto proceso vykdymo ne teismo tvarka;
Paruošime pasiūlymus akcininkams dėl mokumo atkūrimo arba nemokumo proceso inicijavimo;
Paruošime pranešimus kreditoriams dėl nemokumo proceso inicijavimo;
Paruošime pasiūlymus kreditoriams dėl bankroto proceso vykdymo ne teismo tvarka;
Paruošime pasiūlymus kreditoriams dėl pagalbos įmonės finansiniams sunkumams įveikti;
Paruošime ieškinį teismui dėl bankroto bylos iškėlimo;
Atsakysime į visus klausimus, susijusius su bankroto procesu;
Konsultuojame ir patariame nemokamai.